На головну Карта сайту Написати нам   Перейти до авторизаціїАвторизацiя
Українська Англійська
IAP / Історія / Частина 2
Історія.
Частина 2.
 
Перше засідання Тимчасового Виконавчого комітету (Вісбаден, лютий 1996р.) 

Наступне засідання Виконавчого комітету відбулось в лютому 1996 року у Вісбадені, Німеччині, за запрошенням Вернера Рота. Тим часом, Генеральний Секретар тісно співпрацював з Президентом та іншими угорськими прокурорами, які сформували комітет конференції (Ендре Богз, Месрс Хегеду та Сарік), здійснюючи підготовку до першої конференції.  

 

Засідання у Вісбадені було важливим у зв’язку з напрямком, якого ІАР повинна була притримуватись протягом перших трьох років. Було узгоджено, що робочою мовою ІАР буде англійська мова, і що в роботі Виконавчого комітету, на щорічній конференції і під час загального засідання буде, таким чином, використовуватись ця мова. Марія Хайду, завдяки баченню і натхненню якої була реалізована мета Міжнародної асоціації прокурорів, вирішила, що така важлива міжнародна конференція, що є надзвичайно необхідною для процвітання нової асоціації, повинна бути очолена особою, який є хорошим оратором і добре володіє англійською мовою. Таким чином, було б доцільним, якби ця особа стала Президентом ІАР. 

 

Без Марії Хайду не було б Міжнародної асоціації прокурорів. В 1990 році вона побачила, що не тільки в її рідній Угорщині, але й в усьому світі потрібно було створити асоціацію, яка б зібрала разом прокурорів для виконання їхньої важливої роботи щодо боротьби зі злочинністю і, зокрема, транснаціональною злочинністю, що набирає серйозного розмаху. Вона схвалювала інтереси доктора права Курта Нойдека і ООН і мала надію, що колись створення асоціації стане реальністю. Марія Хайду попередила прокурорів усього світу про необхідність створення такої асоціації і запевнила, що коли обговорювалась ідея створення ІАР, тоді йшлося про міжнародну організацію, яка була б корисною для всіх. Типовим для неї було те, що вона побачила необхідність таких змін в даний час.  

 

Виконавчий комітет визнав конструктивний внесок доктора права Хайду, і було погоджено, що на першому загальному засіданні будуть обирати Іамонна Барнса Президентом асоціації, Мінору Шікіта і Ендре Богза - віце-президентами, і Хенка Маркуарта Шольтца - Генеральним Секретарем.
  

Завдяки поштовху, який призвів до створення Міжнародної асоціації прокурорів, і підготовчим заходам, які потрібно було вжити до проведення першого загального засідання, наступне засідання Виконавчого комітету відбулось у Відні 31 травня 1996 року. Генеральний Секретар повідомив, що уряд Ірландії виділив 31,000 доларів США для нової асоціації. Передбачливий уряд ще раз відіграв важливу роль у розвитку молодої організації. 

 

Проте Виконавчий комітет з радістю вперше обговорював питання прийняття нових членів до цієї організації. Були ухвалені заяви організацій з 14 країн. Тепер ІАР мала в своєму складі певну кількість членів. 

 

Були розповсюджені програми першої конференції, і велась підготовка до її проведення. Генеральний прокурор Франкфурту, доктор права Шафер, запросив на обід членів Комітету, прийом їм також влаштував мер Вісбадена.
 
Перша щорічна конференція 

Перша щорічна конференція і загальне засідання Міжнародної асоціації прокурорів було проведене в готелі "Хілтон", Будапешті, Угорщині, 19-22 вересня 1996 року. Були присутні 134 учасників з 49 країн. 

 

Наступного дня всіх учасників вітав Ендре Богз, Головний прокурор Будапешту. Відбулось урочисте відкриття Міжнародної асоціації прокурорів, і пан Золтан Гал, спікер Угорського парламенту звернувся до всіх присутніх зі вступною промовою. 

 

Тема першої щорічної конференції звучала так: “Забезпечення правосуддя у світі, що змінюється. Роль прокурора”, і вона була розглянута на чотирьох головних засіданнях. Головою першого засідання на тему: “Рішення про судове переслідування” був Вірджіл-Константін Іван (Румунія), а документи були надані Мінору Шікіта, Кіттіпонгом Кіттаяраком (Таїланд) і Жангом Квіонгом. 

 

Головою другого засідання на тему: “ Cтатус прокурора в ієрархічній системі правоохоронних органів” був Джон Рінгут (Англія і Уельс). На засіданні виступили Роберт Колвіл (США), Хеннін Фоуд (Данія), Жанг Фенг Же (Китай) і Агнес Діофазі (Угорщина). 

 

Головою третього засідання на тему “Міжнародний вимір – взаємна правова допомога в кримінальних справах” був Майкл Барр (Австралія). На засіданні виступили Герман Волтрінг (Міжрегіональний науковий інститут ООН з питань вивчення злочинності і правосуддя ), Кімберлі Прост (Канада) і Прапун Нейговіт (Таїланд). На останньому засіданні на тему: “Незалежність прокурора” виступили Петер Хек (Угорщина), Венер Рот, Є. Фенг (Китай) і Роберт Кронелл (Англія і Уельс). 

 

Учасників приймав Генеральний прокурор Угорщини, пан Георгій Калман.
 
Перше загальне засідання

На засіданні в деяких аспектах була розглянута конституція асоціації. До завершення конференції основний її текст був готовий, але шість новостворених комітетів повинні були визначити цілі асоціації. 

 

Марія Хайду і Курт Нойдек були обрані першими почесними членами ІАР.  

 

На загальному засіданні були обрані також члени та президент першого Виконавчого комітету ІАР:
Президент
Імон Барнс
Ірландія
Віце-президенти
Мінору Шікіт
Ендре Богз
Японія
Угорщина
 
Члени Виконавчого комітету:
 
Даніель А. Бельмаре
королівський адвокат, Канада
Ніколас Коудері
королівський адвокат, Австралія
Нікола Кратчлі
Нова Зеландія
Марія Хайду
Угорщина
Баррі Хенкок
Англія і Уельс
Акіо Харада
Японія
Віргіл-Константін Іван
Румунія
Джон Кей
США
Фрідріх Матусек
Австралія
Рета Ментьєс
ПАР
Каніт Нанакорн
Таїланд
Альфред Насаба
Уганда
Вернер Рос
Німеччина
Є.Фенг
Китай
 

Хенк Маркуарт Шольтц (Нідерланди) був обраний першим Генеральним Секретарем Міжнародної асоціації прокурорів. 

 

Також був створений дискусійний комітет. Його головою став Клас Бергенштранд (Швеція). Членами комітету стали:
 
Камудоні Ніасулу
Малаві
Кеннет Вілкінсон
Фіджі
Янг-Бул Кім
Корея
Джін Клемент Пестайна
Домініка

 

 

За пропозицією Даніеля А. Бельмара, королівського адвоката, помічника заступника Генерального аторнея Канади і керівника служби обвинувачення, було одностайно ухвалено рішення про проведення другого щорічного засідання і загальних зборів в Оттаві, Канаді.

 
 19 лютого 2005
 
   

 

2008 - 2024 Українська асоцiацiя прокурорiв. Усi права захищено.